Lepidlo GIPSOLEP

Neohodnoceno
 
Lepidlo GIPSOLEP je práškové lepidlo, které je nemrazuvzdorné a nevodotěsné, proto je určené pouze do interiéru. Pro svou dobrou přilnavost je vhodné pro lepení jakýchkoliv sádrových obkladů.
Dostupnost 2 - 4 týdny
348 Kč / ks
288 Kč bez DPH
   
Kód produktu STEGU-GIPSOLEP
Značka Stegu
Kategorie Stavební chemie
Záruka 2 roky
 

Lepidlo na sádrové obklady STEGU

Lepidlo GIPSOLEP je práškové lepidlo, které je nemrazuvzdorné a nevodotěsné, proto je určené pouze do interiéru. Pro svou dobrou přilnavost je vhodné pro lepení jakýchkoliv sádrových obkladů.

Příprava podkladu:

Lepidlo lze použít na jakýkoliv pevný povrch: beton, cihla, silikátové cihly, sádrokarton a sádrové omítky. Povrch musí být čistý, suchý a zpenetrovaný vhodnou penetrací. V případě hladkého povrchu by měl být povrch zdrsněn a důkladně zbaven prachu.

Příprava lepidla:

Lepidlo by mělo být rozmícháno v čisté nádobě. Lepidlo nalijte do vody (5 kg lepidla 2,8 - 3 litrů vody) a důkladně promíchejte ručně či elektrickým míchadlem. Po asi 5 minutách znovu promíchejte. Lepidlo by mělo být použito do 20 minut.

Lepení:

Lepidlo aplikuje přímo na obklad ozubenou stěrkou se zuby od sebe 2 až 3 mm, nebo tenkou vrstvou špachtlí. Po nanesení lepidla na obklad jej přiložte a přimáčkněte na stěnu. Opravy lze provádět po dobu 10 minut. Práce by se neměla být prováděna za deště či příliš mnoho slunce a větru. Okolní teplota podkladu a při lepení nesmí být nižší než 5 °C a vyšší než 25 °C.

Skladování:

Lepidlo se musí skladovat v původních uzavřených obalech v suchém prostředí po dobu 12 měsíců od data výroby uvedeném na víčku.

Doporučení:

Vzhledem k různorodosti stavebních materiálů dostupných na trhu, musí být před lepením provedeny zkoušky za účelem vyloučení jakéhokoliv nepředvídatelného problému, který může nastat během lepení.

Hmotnost 15 kg
Barva béžová
Mrazuvzdornost NE
Voděodolnost NE
Spotřeba 5 m2
Průměrná spotřeba 1 kg/m2
Poměr ředění 3:5
Teplota při práci 5 - 25 °C
Tuhnutí 20 minut
Vytvrzení 8 hodin
Hmotnost 5 kg